COVENOVÝ DENÍK

Lughnasad - Po stopách keltských bohů- 2. /3.8. 2010

6. srpna 2010 v 13:55 | Liliana |  Reportáže z akcí
Svátek zasvěcený bohu Lughovi jsme se sjely oslavit do Starého Plzence. Hostitelkou a organizátorkou se  stala Irislenka.  Tentokrát jsme se sešly (na naše poměry) v hojném počtu- bylo nás pět. Oblečení jsme vyladily do černé po stylu druidských kněžek, neboť jsme měly v plánu se blíže zaměřit na keltský panteon.


Sraz v čajovně:

spolecna1

Po přivítání nás Irislenka seznámila s Lughem a dostaly jsme za úkol společně sestavit invokaci k tomuto slunečnímu bohu. Poté jsme sebraly bubínky, chřestidla a další potřeby a vyrazily na malou šamanskou výpravu do lomu.

spol2

Čarodějky na cestě:

lom01


Liliana si připravila seznámení s medicínským kruhem.  Nejprve jsme vybraly to nejpříhodnější místo a vybalily pomůcky.

lom02

lom03

Provedly jsme očištění živly, naladily se na své nitro a okolní přírodu a v meditaci získaly vizi svého kruhu medicíny.  Medicínský kruh z kamenů inspirovaný knihou Wolfa Odruschky Jdi cestou šamanů jsme si nakonec také postavily v reálu a vyzkoušely jeho působení.


Plán kruhu:

medicinsky_kruh
A jeho konečná podoba (foceno z východu):

medkruh01

Střed a vnitřní kruh:

medkruh02

Coreyemma při tvorbě želvičky u kamene říše zvířat:

medkruh03

Společně v kruhu:

spolecna2a

Na závěr jsme si zabubnovaly a zachřestily a pak už jsme zamířily,  společně s několika kamennými úlovky, zpět na hostinu.
Oheň vesele plápolal, hodovalo se, povídalo, věštilo z kyvadla, karet i ruky.

hostina01

I prosté opékání párků se může změnit v uměleckou kreaci:

hostina02


Abychom to neměly tak jednoduché, ušily jsme si na sebe jednu kuchařskou výzvu - tvorbu chlebových placek a jejich pečení na kamenech. Po ne příliš úspěšném experimentu s kukuřičnou moukou jsme nakonec po přidání mouky pšeničné dosáhly ideální konzistence těsta a placičky se vzorně opékaly.

Experiment začíná v kuchyni:

placky01

Recept je naštěstí jednoduchý - mouka, voda, sůl (a koření)

placky02

A šup s nimi do výhně:

placky03

Na lovu placek:

placky04

První ochutnávka:

placky05

placky06

Malý upgrade v podobě bylinkové soli:

placky07

placky08

placky09

Experiment jsme vyhodnotily jako úspěšný a hodný opakování a zdokonalování.


Momentky z noční oslavy:

hostina03

hostina04

Poté, co jsme se rozloučily s Kačenkou, se hovor protáhl do pozdních hodin, přičemž dvě sovy se rozhodly vyčkat beze spánku až do tří hodin,  času, který zahajoval noční dobrodružnou výpravu.
Sbalily jsme vše potřebné (ti prozíravější i pláštěnku) včetně pochodně, kterou se nám s Irislenkou během nočního bdění (po výletu do sklepení a zázračném nálezu lihu) podařilo zprovoznit.


Modlitba za zažehnání deště - a nebo možná ve skutečnosti za déšť, abychom přece jen ten les nepodpálily :-)
stezka01

Na okraji lesa začínala tajuplná stezka keltských bohů a nikdo z nás nevěděl, co nás vlastně ve tmě čeká.

stezka02

Výjimkou byla naše průvodkyně Oma, velekněžka boha Ogmia.

stezka03

Pochodeň života byla zažehnuta a před námi se otevřela stezka do Jiného světa. První část cesty patřila právě bohu Ogmiovi a my jsme ji měly projít beze slov spojeni zlatou nití (Podle legend za Ogmiem kráčívala skupina lidí, kteří byli připoutáni ušima - v našem případě to byly symbolicky náušnice - k tenkému zlatému řetězu).

Za světlem pochodně:

stezka04

Uprostřed temného lesa na nás čekali další bohové. Každá z nás si nalezla vzkaz od jednoho z vybraných bohů (nalezeni byli Brigit, Epona a Taranis) a poté splnily jejich požadavky - vymyslely si nové jméno a sestavily invokaci.
Od této chvíle se také začalo odvíjet zřejmě  nejdramatičtější téma celé stezky - každá z nás dostala do rukou svůj život symbolizovaný zapálenou svíčkou v kalíšku. Její zhasnutí však nebylo osudové, neboť vždy existovala možnost vzkříšení od některého z dobrosrdečných bohů a nebo členů výpravy. 

stezka05

Na dalším stanovišti jsme vyrobily nebo nalezly vhodný amulet spojený s naším bohem/bohyní, představily  své patrony a nové jméno.


Coreyemma navléká rituální pláštěnku:

stezka06

Kněžka bohyně Epony s jezdeckým bičíkem:

stezka07

Kněžka boha Taranise s kladivem:

stezka08

Cesta nocí, osvětlovaná jen září pochodně a svíček, pokračovala až k Cernunově rozcestí. Tady jsme bez jakékoliv nápovědy měly zvolit cestu dál - jen jedna byla správná, ostatní vedly do záhuby.  Kněžka bohyně Epony se nemýlila a získala tak moc osvobodit nás ostatní ze spárů smrti.
Schopnost oživovat  zhaslé plameny druhých jsme nakonec obdržely všechny od boha Belena.
Další zastávka procvičila naši představivost a otestovala míru naší destruktivity.


Co skrývá tma...

stezka09

... odhalí až síla blesku:

stezka010


Pak už nás Oma zavedla do míst ovládaných Morrigan. Bohyně smrti nás zbavila světla svící i zraku. Abychom se dostaly ven z říše mrtvých, požádaly jsme své bohy o pomoc.  I oni se však obávali zasáhnout do Morriganiny vůle. Nakonec zvítězil kompromis  a nabídka oběti. Kněžka boha Taranise  získala zrak výměnou za svázané ruce a za pomoci boha Ogmia nás vyvedla ven.

stezka011

Po dlouhé době temna do našich osvobozených očí udeřilo světlo nového dne. Na konci stezky na nás čekaly oltáře našich bohů a jejich poselství. Vykročily jsme tak s jejich požehnáním do nového života, který symbolizovalo jablko. Jeho snězením jsme zpečetily svá přání.

stezka012

Jelikož bohové zřejmě mínili prozkoušet i naši fyzickou odolnost, rozhodli se ignorovat naše zahánění deště, a tak jsme dorazily lehce promáčené.


Společně v suchu:

spolecna3


Na oslavu zdárného dokončení stezky keltských bohů jsme dojedly koláčky a přednesly vytvořenou invokaci k bohu Lughovi.

lugh


Poté přišlo loučení a postupně jsme se vydaly do svých domovů a postelí.
 


Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 11. června 2011 v 16:15 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 3. září 2011 v 5:38 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama