COVENOVÝ DENÍK

Září 2010

Seraf 24.9.10

26. září 2010 v 11:01 | Coreyemma |  Reportáže z akcí
V útulném prostoru plzeňského Serafa jsme se tentokrát sešli v opravdu hojném počtu. Základní trojici tvořily Iris, Lili a Corey, posilněné sushi pásem a unavené nakupováním na Václavských trzích. V průběhu odpoledne se k nám přidali očekávaní Hal a Ghaast a ne/náhodou dorazili ještě Vomicz a Bucho. Na programu hovoru bylo všemožné, včetně významného "Pššš" mířeného tentokrát spíše na mužskou část společenství než na naši nejhlasitější dámskou členku :) Významnou roli v debatě si navečer získaly sigilie a samhainoví smrťáci. Stejně jako jsme se postupně přitoulali k jednomu stolu, trousili jsme se domů až do večerních hodin.

Pagan Pride Day - 18.9. 2010

20. září 2010 v 19:52 | Liliana |  Reportáže z akcí
Asi před půl rokem mě upoutala zpráva týmu Bohyně o jimi pořádané akci s názvem Pagan Pride Day. Jednalo se o lákavé spojení veřejné prezentace pohanství a charitativní sbírky pro zachráněná a hendikepovaná zvířata.

Cesta panteony

13. září 2010 v 23:56 | Irislenka |  Články a úvahy
Jak už jste si možná všimli, rozhodly jsme se naše sabaty zaměřit na jednotlivé panteony světa. Podle fotek a popsaných zážitků si můžete směle domýšlet, jak příznivě či nepříznivě na nás zapůsobily, jaké nástrahy na nás nachystaly a v čem nás naopak podpořily a který z nich se stal nebo stane panteonem nám nejbližším. Prozatím jsme měly tu čest s božstvem slovanským na Cestě slovanských bohů, keltským panteonem o Lughnasadu a celebritami vikingské a germánské mytologie při Mabonu. Naše nejbližší plány do budoucna směřují k bohům Egypta.

Mabon 2010 - vikingská/germánská mytologie

13. září 2010 v 23:46 | Irislenka |  Reportáže z akcí
Brzy po Lughnasadu začala Coreyemma dávat dohromady materiál a spřádat (pavučinu osudu a) plány na příští sabat, který se uskutečnil pod jejím vedením v neděli 12. září na vyzkoušeném místě uprostřed lesa.

Sraz v čajovně - 10.9.2010

10. září 2010 v 23:58 | Irislenka |  Reportáže z akcí
Pro velké úspěchy se místem našeho setkání stala opět čajovna v Plzni.
Nezůstalo pouze u schůzky týkající se realizace poněkud akčnějších plánů (nejen) našeho covenu, ale rozpoutala se rovněž bouřlivá diskuze mezi zastánci náhody a těmi, kteří náhodu odmítají a připisují každé záležitosti urč. příčinu a význam. Malou skupinku rozšířili na konečný počet šesti lidí naši přátelé, případně příbuzní a spolu s nimi jsme se za čajového dopingu a lahodného kuskusu pokoušeli najít společnou cestu fyzikálních teorií a našich spíše filozofických přesvědčení, porovnávali, jak vnímáme duši a vyslechli zajímavosti a dobrodružství z Egypta. Nejvytrvalejší čajaři po odchodu ostatních stočili rozhovor na problematiku výběru tarotových karet a shodli se na ideálu vlastoručně vyrobeného tarotu.
Anch