close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
COVENOVÝ DENÍK

Ostara - 25.3. 2011

30. března 2011 v 7:09 | Liliana |  Reportáže z akcí
První jarní svátek jsme se rozhodly oslavit venku v přírodě a slunečné páteční odpoledne našim plánům přálo. Z časových důvodů jsme nakonec oželely plánovanou zoo a japonskou zahradu, které si jistě zaslouží svůj speciální den, a zamířily jsme na místo s lákavým názvem "Čertova kazatelna".

Přírodní památka tvořená pískovcovými skalními útvary na nás čekala kousek za plzeňskou zoologickou zahradou u silnice směrem na Radčice.
Brzy jsme opustily asfaltovou cestu a vyšplhaly se na zalesněný svah. Pěšinka, která vedla po vrcholu hřebene, nás přivedla do království roztodivně pokroucených borovic.Les nám přichystal i další zajímavé objevy, ať už to byly kamínky, pírka nebo část skrytého pokladu - záhadný zlatý valounek, který přímo na Čertově kazatelně našla Coreyemma.

Společné foto na Čertově kazatelně:

Na jedné ze skalních plošin stojí kovový kříž. Nejsme křesťanky ani satanistky, proto jsme se až k němu dolů nešplhaly, abychom ho obdivovaly/převracely.

Srdce nejednoho druida by jistě zaplesalo nad jmelím, které se překvapivě usadilo v dolní části kmene jedné z borovic.


Pokochaly jsme se výhledem do kraje, pořídily fotky se stromy, které nás zaujaly ...

Coreyemma:


Irislenka:

Liliana:

...a vydaly se najít příhodné místo k usazení. Coreyemma nakonec vybrala pěkný plácek v závětří, a tak jsme shodily batůžky a jaly se vytahovat potřeby na oltář .

Naše ostarová základna:

Ten jsme zakrátko vytvořily u paty borovice z obětních vajíček obarvených v cibuli, nezbytného ohně v podobě dvou svíček, které zastupovaly Boha a Bohyni, tří nalezených pírek, klacíku ve tvaru parůžku, části "kamenného vajíčka" (konkrece). Později se oltář rozrostl ještě o skořápky a obětiny.


Symboliku Ostary jsme podpořily pojídáním vajíček (do kterých bylo možno vložit nějaké přání) a mega lentilek.


Aby si pochutnali také lesní obyvatelé, rozházely jsme po okolí ovesné vločky a rýži - ta po předchozích hovorech o plodnosti a lásce nevyhnutelně skončila i na našich hlavách :-) Druhé vajíčko jsme obětovaly hodem ze skály.


Dokončily jsme hodování, svedly malou fotografickou přestřelku......a vydaly se zpátky do civilizace.
V Coreyemmině sídle jsme chvíli řešily záhadu naštvané kočky, poté jsme se pro změnu přesunuly k odhalování tajů I-ťingu a Osho zen tarotu. Tu správnou atmosféru dokreslovala Coreyemmina stylová miniaturní zahrádka.


Ponořeny do věštění a studia I-ťingu:

Nechyběly ani drogy (čaj a makový závin), a tak mohly Irislenka s Lilianou debatovat do pozdních nočních hodin, jak je jejich tradičním zvykem.

 


Komentáře

1 Lukash Lukash | Web | 30. března 2011 v 7:11 | Reagovat

super

2 Leslie Leslie | Web | 30. března 2011 v 7:15 | Reagovat

hezké fotky :)

3 Coreyemma Coreyemma | 3. dubna 2011 v 0:22 | Reagovat

děkujeme moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama