close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
COVENOVÝ DENÍK

Beltain 28.4.2011

1. května 2011 v 1:19 | Irislenka |  Reportáže z akcí
Letošní Beltain spojený s oslavou Coreyemminých narozenin proběhl v lomu ve Starém Plzenci nedaleko Irislenčina sídla. Liliana se tentokrát ujala funkce fotografa a v nestřežených okamžicích nenápadně (o106) mačkala spoušť fotoaparátu u svého mobilního telefonu.


Thorova mračna sice zprvu hrozila nepřízní počasí, až jsme se obávali, že se oslava nakonec přesune do vnitřních prostor, nakonec se však přece jen vyčasilo a společenstvo příznivců oslav vyrazilo do lomu.


Přestože po předešlém dešti bylo možné nasbírat jen mokré dřevo, vypomohli jsme si domácími (suchými) zásobami, posilnili se ohnivou vodou a úspěšně rozdělali oheň.


Táborák se brzy rozhořel a nyní přišlo na řadu nasycení našich hladových krků a prázdných žaludků, takže jsme se dali do opékání a pojídání uzenin.
Coreyemma namlsala osazenstvo výbornými špízy,


Liliana dodala božskou medovinu a zábava mohla začít.
Dostalo se nejen na létání lahví přes táborák, ale nakonec jsme se také my nechaly přemluvit a skočily si přes oheň.


S rostoucí tmou se přirozeně začalo ochlazovat, u ohně se však drželo příjemné teplo (vždy, když se nám podařilo jeho pohasínající zář znovu roznítit vzdušným živlem a silou vůle, spíše než stále mokrým dřevem).


Nakonec však chladná temnota zvítězila nad plameny a my se v povznesené náladě přesunuli do Irislenčina bytu. Ohniště nahradila alespoň masivní svíce a hodování pokračovalo i zde.


V nočních hodinách se rozhovor stočil k duchovním záležitostem. Rozhodili jsme tedy runy a porovnali výklady různých tarotů (Osho-zen tarot, Crowleyho tarot a tarot Robin Wood), vášnivě mezi sebou polemizovali nad jejich výkladem i nad problematikou zveřejňování závěrů vyložených karet. Je vůbec správné, aby kartářka vykládala i ostatním lidem? Je vhodné říkat tazateli vše, co vykladač z karet vyčte, bez ohledu na to, jak negativně by mohlo na tazatele sdělení zapůsobit? Má vykladač právo odmítnout sdělit tazateli výsledky výkladu? Má je tazatel právo znát?
Po debatě odlehčené méně zapálenými účastníky oslavy se začal počet bdících rychle ztenčovat a v ranních hodinách jsme všichni zalehli do připravených pelíšků.
 


Komentáře

1 Babe Babe | E-mail | Web | 1. května 2011 v 1:23 | Reagovat

Jů :) zajímavé jste to měli. Babe Beltine oslavilo samo na hřbitově. Nikoho jiného nemá, tak mi tam aspoň bylo doře ^^.

2 Coreyemma Coreyemma | 1. května 2011 v 9:06 | Reagovat

ta tullamorka je tam pecková :D

3 Miky Miky | E-mail | Web | 2. května 2011 v 16:19 | Reagovat

U nás na jihu jsme měli asi trochu lepší počasí ,z těch fotek je mi trochu zima.
Co se týče těch karet ,tak já osobně vykládám druhým lidem jen velmi nerad. Vykládat druhým je určitě v pořádku ,ale musí se to opravdu umět. Nejvíc mě děsí takové ty nadšené ,emocionálně nevyrovnané "kartářky" ,které se s výkladem přímo vnucují a přitom plácají nesmysly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama