close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
COVENOVÝ DENÍK

Beltine 30.4. 2011 (Liliana)

1. května 2011 v 15:18 | Liliana |  Reportáže z akcí
Poslední dubnové dopoledne se neslo ve znamení truchlení, neboť mi nepříznivé okolnosti zabránily zúčastnit se druidského rituálu v Doksech. Přemýšlela jsem tedy, jak si to alespoň trochu vynahradit. Protože Thor se předváděl nejen na stříbrném plátně, ale i v okolním ovzduší, padly plány na lesní nebo zahradní slavnost. Využila jsem nakonec prázdného domu a rozhodla se pro rituál pod střechou.

Mezi dešťovými přeháňkami jsem vyběhla do místního obchodu pro svíce a na zahradu pro květy šeříku.

Postupně se na podlaze pokoje zhmotňoval oltář k oslavě Boha a Bohyně a jejich spojení. Polovina oltáře patřila Bohyni, polovina Bohu a uprostřed se symbolicky setkávali. Vybrala jsem vhodné svíce, kameny, sošky, masky a tarotové karty (Robin Wood Tarot), které tvořily základ pro naladění se na aspekty Boha a Bohyně. Připraveny byly i nápoje na přípitek.


Zbývalo jen nastrojit sebe a zažehnout ohně v podobě svící.Rituál jsem zvolila otevřený (tedy bez vymezení kruhu), volný a spontánní, jeho cílem bylo oslavit Boha a Bohyni jako pár, setkat se s nimi uvnitř sebe a probudit v sobě jejich sílu. Vycházel z myšlenky, že každý v sobě máme energii Boha i Bohyně (psychologové by je nazvali Animus a Anima) a tyto dvě síly by měly být v harmonii, vzájemně se podporující. Jen jejich společný tanec může vnést do života radost a schopnost tvořit.
K úvodnímu naladění mi pomohl bubínek a chant "We all come from the Goddess/Sun God" :

We all come from the Goddess
and to Her we shall return
like a drop of rain
flowing to the ocean

We all come from the Sun God,
and to Him we shall return
like a spark of flame
rising to the heavens.

(moje sjednocující verze)
We all come from God and Goddess
and to them we shall return
like a seed from tree
coming back into ground

V rytmu bubnu a zpěvu se před mým vnitřním zrakem objevila vize Bohyně a Rohatého Boha společně tančících ve víru kolem ohně. Netrvalo dlouho a vtáhli mě do tance k sobě, a přestože se tento divoký oslavný tanec mohl odehrávat jen v mém nitru, dokázal ve mně zažehnout plamen nadšení a síly.
Postupně jsem oslovila Bohyni a Boha, naladila se na jejich aspekty a jejich přítomnost ve mně. Pronesla jsem k nim své žádosti a připila si s nimi medovinou (mandlovou pro Bohyni, ořechovou pro Boha).


Nakonec jsem si vždy navlékla na krk jejich symboly - bohyňku z měsíčního kamene a meč. Během spojení a meditace jsem mohla poznat, která ze sil ve mně potřebuje povzbudit, což se následně potvrdilo i při neuvěřitelně komplikovaném navlékání a zavazování přívěšku.
Do třetice jsem se naladila na spojení Boha a Bohyně a uctila síly lásky a partnerství. Nechyběl samozřejmě požehnaný přípitek (tentokrát šampaňké s jahodovým džusem).


Následoval výklad tarotových karet na oblast partnerství a odevzdání svých přání božskému páru.


Na rozloučenou jsem zvolila klasický chant "Mery meet", který se během zpěvu a bubnování a při pohledu na kartu Milenců vyvinul do podoby:

May my soul be open but unbroken
May love of Lord and Lady be ever in my heart
Mery meet and merry part
and mery meet again.

S vědomím, že Bohyně i Bůh zůstávají při mně, jsem údery bubnu ukončila domácí beltainový rituál a přestěhovala oltář do svého pokojíku, aby mohl dál v klidu působit a jeho svíce plápolat.


Po půlnoci oltář zkontroloval i nejmladší z našich tří kocourů.


S Beltainem ladící poselství přinesl i závěrečný díl seriálu Point Pleasant (antikristovská story nečernobíle vykreslující téma dobra a zla a lidské vztahy), který jsem v noci zhlédla.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama