COVENOVÝ DENÍK

Září 2011

Smrt je pouze začátek...

20. září 2011 v 16:54 | Ohnivý kruh |  Coven
Plzeňský coven Ohnivý kruh vznikl 14.12.2007 pod jiným názvem. Jeho aktivity se v průběhu let značně proměňovaly. Na počátku jsme se zabývaly především meditacemi, ceremoniálními rituály na základě wiccy a oslavami svátků Kola roku. Dotkly jsme se též šamanismu a hledání totemových zvířat. Zaměřily jsme se na magii živlů a práci se stíny. V roce 2010 jsme se vydaly na cestu panteony, kterou jsme letos úspěšně dovršily.
A to je konec, přátelé, kruh se uzavřel. 10.9.2011 coven zanikl dohodou všech zbývajících členek. Naše vztahy zůstaly přátelské, víra každé z nás ale míří po jiné větvi čarovného stromu.Prague Pagan Pride Day - 18.9. 2011

20. září 2011 v 3:30 | Liliana |  Reportáže z akcí

Stejně jako loňský rok, i letos se staly 18. září a Centrální park v Praze - Podolí vyvoleným dnem a místem pro druhý ročník Pagan Pride Day, akci, jejímž cílem je představení pohanství veřejnosti a charita. Organizace se ujal opět tým Bohyně, který i přes mnohé nástrahy a komplikace (včetně těch byrokratických) připravil za podpory členů Dávného obyčeje příjemné pohanské odpoledne.

Příručka malého skeptika

12. září 2011 v 16:46 | Vomicz |  Reportáže z akcí
Domnívaje se, že člověk by měl zkoušet dosud nepoznané, rozhodl jsem se trochu rozšířit obzory svého ateismu a navštívit přednášku o šamanismu pořádanou v knihkupectví Štěstíčko pod taktovkou pana Michala Šamana.
Vzhledem k tomu, že šamany jsem doposud znal pouze jako poskakující polonahé starce z filmů o Vinnetouovi, byl jsem pln očekávání, co se pod názvem "Třetím okem šamana... Nadhled a vhled, aneb o prozření iluzí zevního světa" může skrývat.